Virtualios Velykos su Lietuvos nacionaliniu muziejumi

 
 

Virtualios Velykos – tai ne tai, apie ką visi būtume svajoję, tačiau net ir tokios Velykos gali būti šventiškos. Lietuvos nacionalinis muziejus karantino laikotarpiu, siekdamas padėti namuose sukurti Velykų nuotaiką ir pajusti artėjantį gamtos pabudimą, siūlo kelis būdus, kaip tai padaryti: apžiūrėti virtualią verbų ir margučių parodą bei dalyvauti konkurse dalijantis margučių vaizdais ir jų dažymo akimirkomis.

Velykų proga Lietuvos nacionalinis muziejus skelbia konkursą „Virtualios Velykos: mano variantas“ ir kviečia visus dalyvauti: įamžinti kiaušinių marginimo akimirką ir jau nudažytą margutį. Šias dvi nuotraukas siųskite el. paštu (informacija@lnm.lt) arba dalinkitės Facebook muziejaus paskyroje (nuoroda). Originaliausieji bus apdovanoti.

O pasisemti įkvėpimo kūrybai galite apsilankę virtualioje margučių parodoje. Lietuvos nacionalinis muziejus saugo daugiau nei 4500 margučių. Parodoje pristatoma tik nedidelė jų dalis, bet įkvėpimui – tikrai užteks.

Virtuali Lietuvos nacionaliniame muziejuje saugomų margučių paroda: spausti čia (nuoroda)

Prisiminti kviečiame ir Vilniuje senas tradicijas turintį Verbų sekmadienį, kuris tradiciškai švenčiamas likus savaitei iki Velykų. Būtent šis Lietuvos miestas didžiuojasi išskirtinėmis, tik šiam kraštui būdingomis verbomis, kurios ir vadinamos Vilniaus verbomis. Šios, surištos iš džiovintų, dažytų ar natūralių spalvotų augalų, akį traukia margaspalviais raštais ir prilygsta meno kūriniams.

Kaip Vilniaus verbos atrodė prieš 90 metų? Kas jas pirko, kas jomis prekiavo? Apsilankę virtualioje parodoje, išvysite, kokį Verbų sekmadienį Vilniaus gatvėse 1929–1932 m. užfiksavo etnologė Marija Znamerovska-Priuferova.

Virtuali paroda „Verbų sekmadienis Marijos Znamerovskos-Priuferovos nuotraukose“: spausti čia (nuoroda)

balandžio 11, 2020


Kitos naujienos

Home buttonAtgal