Signatarų namai į praeitį žvelgs per šių dienų prizmę: ar Jonas Basanavičius – žymiausias XIX a. influenceris?

 
 

Ar vertindami praeitį per šių dienų prizmę galėtume sakyti, jog Jonas Basanavičius buvo žymiausias XIX a. influenceris, o laikraštis „Aušra“ – jo blogas? Ieškoti asociacijų tarp praeities ir šių dienų aktualijų raginantys Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namai skelbia konkursą „Valstybingumo dūzgės“, kurio metu moksleiviai bus kviečiami kurti istorinius memus.

„Tikimės, kad pasirinkta šiuolaikiška konkurso forma patrauks moksleivių dėmesį ir paskatins juos domėtis istorijos faktais ir asmenybėmis, prieš daugiau nei šimtą metų atvedusiomis Lietuvą į nepriklausomybę. Nors ne mažiau svarbu ir tai, kad tokie konkursai leidžia integruoti valstybės istorijos pažinimą į ugdymo procesą platesniu mastu: juk kuriant istorinius memus moksleiviams prireiks ne tik istorijos, bet ir dailės bei informacinių technologijų mokytojų pagalbos“, – teigia Signatarų namų vedėja Meilutė Peikštenienė.

Idėjų istoriniams memams moksleiviai raginami ieškoti Signatarų namų ekspozicijoje, kurioje pristatomas Lietuvos kelias į valstybingumą nuo XIX a. antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo.

„Beveik visi Signatarų namuose eksponuojami istoriniai dokumentai, fotografijos, paveikslai, asmeniniai pačių signatarų daiktai galėtų tapti pagrindu istoriniam memui. Vilniuje gyvenantys arba jame viešintys konkurso dalyviai galės nemokamai aplankyti muziejų, o negalintiems to padaryti siūlome alternatyvą: atrinkome ir internete įdėjome dalį eksponatų, kuriuos moksleiviai galės panaudoti savo darbuose“, – pasakoja konkurso sumanytoja muziejininkė Sandra Germanavičiūtė.

Konkurso organizatoriai skatina moksleivius ir savarankiškai paieškoti istorinių šaltinių bibliotekose, archyvuose ar istorinėje literatūroje, tačiau prašo renkantis kūrinius, ypač naudojant internete randamus vaizdus, atkreipti dėmesį, ar kūrinys nėra saugomas Autorių teisių įstatymo. Konkursui pateikti darbai turi būti korektiški, istoriškai teisingi ir atspindėti Tautinio atgimimo (XIX a. pab. – XX a. pr.) bei valstybės atkūrimo 1918 m. vasario 16 d. temą.

Konkursui pateiktus darbus vertins komisija, kurioje, be organizatorių atstovų, dalyvauti sutiko ir dailininkas karikatūristas Jonas Varnas, istorikas dr. Norbertas Černiauskas, istorijos mokytojas dr. Algis Bitautas, šmaikštųjį „Lietuvos istorijos repą“ sukūręs Lukas Šidlauskas, geriau žinomas kaip „Šventinis bankuchenas“, bei tinklaraštininkas Danielius Goriunovas, geriau žinomas Debesylos slapyvardžiu.

Konkurso dalyviai, artėjant Vasario 16-osios minėjimo iškilmėms, bus pakviesti į Signatarų namus, kur vertinimo komisijos nariai apdovanos nugalėtojus. Konkursą remianti reklamos studija „PrintShop.lt“ pirmųjų trijų vietų laimėtojus apdovanos džemperiais su jų darbais, o ketvirtos ir penktos vietų – marškinėliais.

Moksleivių sukurtų darbų laukiame iki 2019 m. gruodžio 31 d., o visas konkurso sąlygas galima rasti nuostatuose.

Konkurso nuostatai: spausti čia (nuoroda)

Signatarų namų konkursui suskaitmeninti eksponatai: spausti čia (nuoroda)

lapkričio 14, 2019 - vasario 16, 2020 | Signatarų namai, Pilies g. 26


Kitos naujienos

Home buttonAtgal