Šeima muziejuje

Savaitgalinis edukacinių programų ciklas „Šeima muziejuje“

Savaitgalinis edukacinių programų ciklas „Šeima muziejuje“

Savaitgalinis edukacinių programų ciklas „Šeima muziejuje“

Savaitgalinis edukacinių programų ciklas „Šeima muziejuje“

Savaitgalinis edukacinių programų ciklas „Šeima muziejuje“

Šeimos kviečiamos į savaitgalinių edukacinių programų ciklą „Šeima muziejuje“. Jo tikslas – lengva žaidybine forma sudominti šalies istorija, krašto kultūra, tradicijomis, skatinti aktyviai ir kūrybingai praleisti laisvalaikį. Edukacinės popietės vyksta Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Arsenalo g. 1.

Šeimas, norinčias dalyvauti, kviečiame iš anksto registruotis tel. (8-5) 262 94 26 arba el. paštu edukacija@lnm.lt

Dalyvių skaičius vienoje grupėje – iki 20 žmonių.
Užsiėmimų pradžia 13 val.

Bilieto kaina suaugusiajam 1,50 Eur, vaikams nemokamai.

Kviečiame šeimas į šias edukacines popietes:

„Senųjų portretų pasakojimai“ – sausio 21 d.

Popietės metu artimiau susipažinsime su keliomis istorinėmis asmenybėmis. Aiškinsimės, kaip portrete vaizduojamas karvedys, kaip – kancleris, o kaip – valdovas. Praktinėje dalyje Jūsų laukia kūrybinės užduotys, padėsiančios labiau įsigilinti į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją.

„Užgavėnių linksmybės“ – vasario 11 d.

Muziejininkai supažindins su tradicinių kaukių gamyba, pagrindiniais Užgavėnių šventės personažais, išmokys oracijų ir tradicinių žaidimų. Popietės svečiai išmoks pasidaryti Užgavėnių kaukę. Tai puiki galimybė tinkamai pasiruošti linksmiausiai žiemos šventei.

„Kai pražysta Velykų eglutė“ – kovo 25 d.

Didžiausia pavasario šventė Velykos Lietuvoje turi senas ir turtingas tradicijas, kurios mūsų dienomis papildomos naujais elementais. Grįžta primiršta tradicija puošti velykinį medelį, dažnai vadinamą tiesiog Velykų eglute.
Popietės metu muziejininkai supažindins su Verbų sekmadienio, Velykų papročiais ir tradicijomis. Praktinėje dalyje žinoma margučių marginimo ir įvairiausių meno dirbinių meistrė Nijolė Jurėnienė pamokys, kaip stalo puošmeną – Velykų eglutę – pasipuošti patiems.

„Margą juostą aš pinu“ – balandžio 22 d.

Juostos – vieni gražiausių ir išraiškingiausių lietuvių tautinių audinių. Nuo seno jos naudotos tiek buityje, tiek ritualuose, laikomos laimės, padėkos ir prieraišumo simboliu. Juostos yra neatskiriama tautinio kostiumo dalis.
Užsiėmimo metu muziejininkai supažindins su tautinių juostų įvairove, jų audimo technika, ornamentais, spalvų bei raštų deriniais. Praktinėje dalyje turėsite galimybę išsiausti juostelę – knygos skirtuką.

„Baltų ornamentika“ – gegužės 13 d.

Edukacinės popietės metu archeologijos ekspozicijoje susipažinsime su paslaptingu senųjų baltų simbolikos ir ženklų pasauliu. Mokinsimės atpažinti baltų ornamentiką, aiškinsimės jo reikšmes.
Praktinėje dalyje – kiekvienas galės patirti kūrybos džiaugsmą darydamas papuošalą su baltų simboliais.


sausio 21, 2017 - gegužės 13, 2017 | Senasis arsenalas, Arsenalo g. 3


Kitos naujienos

Home buttonAtgal