Po liūčių Gedimino kalnas atidaromas lankytojams


Po liūčių Gedimino kalnas atidaromas lankytojams

Gedimino kalno gelbėjimo darbų koordinavimo štabas, įvertinęs visus šiuo metu turimus duomenis, taip pat atsižvelgdamas į Lenkijos geologų preliminarias tyrimų išvadas ir jiems konstatavus, kad šiandien realios grėsmės lankytojams nėra, nusprendė nuo liepos 18 d. atidaryti Gedimino kalną lankytojams.

Dabar pavojus yra sumažėjęs, situacija stebima visą parą, tačiau nuošliaužų tikimybė išlieka, todėl pastebėjus grunto deformacijas pagal iš anksto sutartą reagavimo protokolą iš karto būtų taikomos prevencinės priemonės – nukasamos susiformavusio grunto briaunos, išlaikant jų atramines savybes.

Šiuo metu pavojingos zonos yra atitvertos, į jas lankytojai patekti negali, tačiau vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pakilti į Gedimino kalną istoriniu keliu nuo Vilnios upės pusės.

Pasikeitus aplinkybėms (gavus duomenų, kad artėja liūtis, iš esmės pasikeitus jutiklių duomenims) Gedimino kalnas gali būti vėl trumpam uždaromas, siekiant apsaugoti žmones.

Gedimino kalnas buvo uždarytas ketvirtadienį dėl prognozuojamų liūčių.

Visą praeitą savaitę ant Gedimino kalno buvo įgyvendinamas prevencinių priemonių planas: Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistai kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariais nelaidžia vandeniui danga išklojo Aukštutinių rūmų kiemelius ir teritoriją tarp rūmų sienų ir gynybinės sienos. Taip pat nelaidžia vandeniui danga uždengta archeologinių tyrimų vieta kalno aikštelėje. Nelaidi danga lietaus vandeniui neleidžia susigerti į gruntą ir jį nukreipia į miesto nuotekų sistemas. Buvo patikrintos lietaus nuleidimo sistemos, jos išvalytos.

Kultūros ministerija primena, kad Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite šį mėnesį pradėti tvarkybos darbai, kurie bus baigti 2018 m. antroje pusėje. Pietrytinio šlaito tvarkybos projektas yra rengiamas. Jį planuojama pristatyti rugsėjį.


Visas su Gedimino kalno tvarkyba susijusias naujienas galima rasti čia.


Kitos naujienos

Home buttonAtgal