Knygos „Paštas Lietuvoje iki 1918 metų: siuntos, antspaudai, žymos“ ir „Paštas Lietuvoje 1918–1940 metais: valstybės pašto kūrimas ir veikla, ženklų leidyba“ – tai Lietuvos nacionalinio muziejaus ir žinomo Lietuvos filatelisto Vyginto Bubnio ilgalaikio bendradarbiavimo rezultatas. Parengti dvi knygas leido surinktos faktografinės medžiagos gausa ir turtinga, kruopščiai sudaryta V. Bubnio pašto vokų ir ženklų kolekcija. Pasitelkus ilgametę kolekcininko patirtį ir jo kolekciją buvo galima giliau pažvelgti ir plačiau aprašyti iki šiol Lietuvoje menkai tyrinėtą mūsų kultūros istorijos sritį – pašto ryšius.
Pirmoje knygoje bandoma išsamiai parodyti XVIII–XIX a. pašto ryšių plėtotę ir kaitą tuometinėje kaimynių pasidalytoje Lietuvos teritorijoje, jų svarbą visuomenės ekonominiame, kultūriniame ir socialiniame gyvenime bei atgarsį pasaulio pašto istorijos kontekste. Knygoje siekiama atskleisti pašto žinybos istorijos sąsajas su XVIII a. – XX a. antrojo dešimtmečio įvykiais Lietuvoje, su mūsų kraštą valdžiusių valstybių vykdyta politika bei tuometinės visuomenės galimybėmis susižinoti paštu.

Muziejus ir kolekcininkasWarning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/lnm.lt/httpdocs/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/inc/language-switcher.php:894) in /var/www/vhosts/lnm.lt/httpdocs/wp/wp-includes/pluggable.php on line 1174