Nupūskime istorijos dulkes: muziejus kviečia susipažinti su saugomu lobynu

 
 

Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia dalyvauti savaitgalio ekskursijų cikle. Kiekvieną lapkričio mėnesio šeštadienį – pasikeisdami – du muziejaus padaliniai kvies į valandos trukmės ekskursijas, kuriose bus siekiama sužadinti lankytojų smalsumą pristatant iš pažiūros nebylius muziejaus eksponatus.

Šių trumpų pasakojimų tikslas – atskleisti visuomenei dar nepažintas istorijas, iš užmaršties ištraukti įdomius įvykius ir pristatyti jų herojus.

Įsigijus muziejaus lankytojo bilietą, ekskursijos – nemokamos. Vietų skaičius ribotas, todėl rekomenduojame užsiregistruoti iš anksto: spausti čia (nuoroda).

Programa

Gruodžio 7 d. 

16 val. ekskursija „Pirmasis Lietuvos Tarybos išbandymas“ Signatarų namuose, Pilies g. 26

1917 m. gruodžio 11-osios deklaracija ir sukiršino, ir suvienijo Lietuvos Tarybos narius. „Amžina tvirta sąjunga su Vokietija” ir karinė, susisiekimo, muitų, piniginė konvencijos kėlė nepasitenkinimą ir visuomenei. Ko ėmėsi politikai, norėdami išsipainioti iš nepavydėtinos situacijos? Kas buvo tie keturi būsimieji signatarai, padrąsinę likusius Lietuvos Tarybos kolegas siekti visiškos nepriklausomybės? Visus atsakymus išgirsite ekskursijos metu.

16 val. ekskursija „Iš tamsos karalystės – Saulės pasitikti“ Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Arsenalo g. 1

Adventas – ypatingas metų laikas. Mūsų protėviai šį vis labiau į tamsą grimztantį metą suprato kaip pavojingą – ribinį, atsiduriantį nepaprastai arti paslaptingo anapusinio pasaulio. Šiandienos žmogus advento tamsą siekia išsklaidyti apšviesdamas lemputėmis ir žvakelėmis savo namus, gatves, aikštes.

Kas tas ribinis laikotarpis? Kur būna dingusi Saulė iki Kalėdų? Kas padeda ją prisišaukti? Kodėl Saulė Kalėdų rytą šoka? Kaip užtikrinti žmogaus ir jo turto apsaugą bei ateinančių metų sėkmę? Kokie šventieji gali pagelbėti? Kaip susipynė ikikrikščioniški ir krikščioniški tikėjimai bei papročiai? Į visus klausimus atsakyta ekskursijoje.

gruodžio 7, 2019 - gruodžio 7, 2019


Kitos naujienos

Home buttonAtgal