Nupūskime istorijos dulkes: muziejus kviečia susipažinti su saugomu lobynu

 
 

Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia dalyvauti ekskursijų cikle patogesniu metu – trečiadieniais po darbų. Valandos trukmės ekskursijas ves muziejaus gidai ir kviestiniai svečiai, sieksiantys sužadinti lankytojų smalsumą pristatydami iš pažiūros nebylius muziejaus eksponatus.

Šių trumpų pasakojimų tikslas – atskleisti visuomenei dar nepažintas istorijas, iš užmaršties ištraukti įdomius įvykius ir pristatyti jų herojus.

„Lietuvos nacionalinis muziejus turi daugiau nei pusantro milijono eksponatų. Tai didžiausias šalies lobynas. Tačiau tam, kad muziejaus saugomų eksponatų istorijos įgautų gyvybės, mums reikia ir lankytojų pagalbos. Siekdami kūrybiškai pažvelgti į muziejaus ekspozicijas, kviesime lankytojus dalyvauti ekskursijose tamsoje su prožektoriais, apžvelgti Vilnių 360 laipsnių kampu, išsiaiškinti, kaip moterys painiuose istorijos vingiuose liko didžių vyrų šešėlyje (ir ar tikrai tik šešėlyje?), naršysime Kazio Varnelio bibliotekos lobius“, – į trečiadienio ekskursijas kviečia Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė.

Lietuvos nacionalinis muziejus Vilniuje turi šešis padalinius. Kiekvieną trečiadienį – pasikeisdami – du muziejaus padaliniai, kuriuose vyks ekskursijos, lankytojų patogumui dirbs dviem valandomis ilgiau (iki 20 val.). Įsigijus muziejaus lankytojo bilietą, ekskursijos – nemokamos. Vietų skaičius ribotas.

Programa

Spalio 9 d.

18 ir 19 val. Kazio Varnelio namuose-muziejuje lankytojų laukia ekskursija „Vilniaus mūrų pasakojimai: pastatų istorija ir architektūra“.

Tuo pačiu laiku Gedimino pilies bokšte – ekskursija „Vilnius 360°“.

Spalio 16 d.

18 val. ir 19 val. ekskursija „Atkurtos valstybės herojai“ Signatarų namuose, Pilies g. 26

18 val. tarptautinės parodos „200 batų – 700 metų“ atidarymas Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Bokšto g. 20

Spalio 23 d.

18 val. ir 19 val. ekskursija „Kaip buvo atrasta briedžių briedė?“ (ekskursiją veda svečias) Senajame arsenale, Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Arsenalo g. 3

18 val. ir 19 val. ekskursija „Iš rudens darbų į žiemos naktis“ Naujajame arsenale, Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Arsenalo g. 1

Spalio 30 d.

18 val. ir 19 val. ekskursija „K. Varnelio kūryba: nuo „Kauno uosto“ iki „Paskutinio šūvio“ Kazio Varnelio namuose-muziejuje, Didžioji g. 26

18 val. ir 19 val. ekskursija „Ką avėtum: batus ar vilko nasrus?“ Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Bokšto g. 20

spalio 9, 2019 - gruodžio 18, 2019


Kitos naujienos

Home buttonAtgal