Muziejų naktį atgimstanti Gedimino kalno papėdė: erdvė pabūti ir šį tą sužinoti

muziejunaktiskalnas

Gegužės 18 dieną visoje Europoje bus švenčiama Muziejų naktis. Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspozicijoje vyks net 9 renginiai, todėl kiekvienas galės atrasti savo pomėgius atitinkančių veiklų.

Gedimino pilies bokšto ir jo papėdėje esančių ekspozicijų lankytojai bus pakviesti prie nematytų ir žinomų, bet iki galo nepažintų eksponatų, galės mėgautis neregėtomis ir naujai atgimusiomis erdvėmis.

Renginiai

Pažintinės ekskursijos Tradicijų ištakos, jų tąsa ir nauja epocha

Specialiose Muziejų nakties ekskursijose lankytojai nauju kampu susipažins su seniausias tradicijas Lietuvoje puoselėjančiu Lietuvos nacionaliniu muziejumi. Lankytojo akis neužfiksuoja, tačiau muziejinės tradicijos ženklai dar nuo 1855 m. Eustachijaus Tiškevičiaus įkurto Senienų muziejaus yra pastebimi visiems gerai pažįstamoje muziejaus ekspozicijoje. Šį kartą į ją pažvelgsime atidesniu žvilgsniu, o patyrę muziejininkai atskleis istorijas, slypinčias už daugeliui žinomų, tačiau nepažintų eksponatų.

Pavieniai lankytojai galės savarankiškai aplankyti šiuo metu veikiančią tapytojo Giedriaus Kazimierėno darbų parodą, kurioje pamatys įspūdingo dydžio drobėse atgimstančius svarbiausius senosios Lietuvos istorijos įvykius. Visos kitos Lietuvos nacionalinio muziejaus salės bus lankomos tik su gidu.

Kur ir kada?

Lietuvos nacionalinis muziejus, Naujasis arsenalas, nuo 18 iki 23 val. Ekskursijos grupėmis iki 20 lankytojų nuo 18 iki 23 valandos vyks kas pusvalandį gyvos eilės principu. Pirmos ekskursijos pradžia 18:00, paskutinės – 22:30.


(Ne)matyti archeologijos eksponatai iš arti

Iki šiolei kasdienybėje naudojami namų apyvokos daiktai kadaise nebūtinai atrodė tokie, kokius mes esame įpratę matyti dabar. Jie keitė savo išvaizdą, žmonės keitė jų naudojimo paskirtį; gali būti, kad be archeologų pagalbos ne visus juos ir atpažinsite. Specialiose Muziejų nakties ekskursijose muziejaus archeologai, pasitelkdami saugyklose saugomus archeologinius radinius, vaizdžiai iliustruos 4 skirtingų dirbinių grupių evoliuciją.

Antroje ekskursijos dalyje lankytojai susipažins su archeologinių tyrimų ir archeologo darbo specifika. Daug kruopštumo ir įvairių specialistų bendradarbiavimo reikalaujantį archeologo darbą iliustruos paskutiniu metu didelio dėmesio sulaukusių archeologinių tyrinėjimų Gedimino kalne ir Bedugnės kapinyne pristatymas. Demonstruojami įspūdingiausi radiniai padės įsivaizduoti, kokį ilgą kelią jie nueina, kol patenka į ekspozicijas ir parodų sales.

Kur ir kada?

Lietuvos nacionalinis muziejus, Senasis arsenalas, nuo 18 iki 23 val. Ekskursijos grupėmis iki 20 lankytojų nuo 18 iki 23 valandos vyks kas pusvalandį gyvos eilės principu. Pirmos ekskursijos pradžia 18:00, paskutinės – 22:30.


Pailsėk nuo miesto šurmulio su Vytautu prie Gedimino kalno

Vidinis muziejaus kiemelis net ir triukšmingą dieną yra ramybės oazė, siūlanti išskirtinio grožio Gedimino kalno vaizdą. Visi, pavargę nuo Gatvės muzikos dienos ir Muziejų nakties šurmulio, galės atvykti ir atrasti ramybės užuovėją tarp storų gynybinių pastatų sienų, nes būtent Muziejų nakties proga čia atsidarys nauja poilsio erdvė.

Ilsėdamiesi pamatysite, jog muziejaus kiemelis turi ir savo lauko ekspoziciją – viename kieme išsirikiavę nebylūs akmenys ir kalno papėdėje sustojęs Lietuvos didysis kunigaikštis, kitame kieme boluojantys kadaise stovėjusios bažnyčios pamatai… Visi jie turi savo istorijas. O jas visas specialiose pažintinėse ekskursijoje papasakos archeologai.

Kur ir kada?

Lietuvos nacionalinio muziejaus kiemelis, Arsenalo g. 3, nuo 18 iki 23 val. Kiemelio lankymas laisvas, ekskursijos vyks 18:30, 19:30, 20:30, 21:30 val. Susitikimo vieta – prie Vytauto paminklo.


Saulėlydis nuo Gedimino pilies bokšto

Muziejų naktį saulė Lietuvoje leisis ypatingu laiku – 21 valandą 21 minutę. Ir tik 100 pirmųjų lankytojų, gavusių nemokamą bilietą, turės išskirtinę galimybę pamatyti saulėlydį nuo Gedimino pilies bokšto. Bilietai pradedami dalinti 21 valandą.

Kur ir kada?

Gedimino pilies bokštas, nuo 21 iki 22 val.


Tekstilės atkūrimo dirbtuvės: nuo siūlo iki drabužio

Lietuvos nacionaliniame muziejuje yra tokių vietų, kuriose tik retas lankytojas tėra pabuvojęs. Siūlome išskirtinę galimybę aplankyti Etninės kultūros skyriuje veikiančias Tekstilės atkūrimo dirbtuves, kuriose etnografės papasakos, kaip iš siūlo gimsta drabužis, supažindins su tautiniu kostiumu, jo elementais ir regioniniais skirtumais. Patys smalsiausi galės pasidaryti moters galvos papuošalą, kruopščiausių ir kūrybingiausių lauks mažytės dovanos.

Kur ir kada?

Tado Kosciuškos g. 3 (geležiniai vartai į Etninės kultūros skyriaus kiemą) 13, 15 ir 17 val. Būtina išankstinė registracija: spausti čia (nuoroda)


Kiti Lietuvos nacionalinio muziejaus Muziejų nakties renginiai:

Pažadink Baziliską: skambi muziejų naktis Bastėjoje
Muziejų naktį atverk dailininko namų duris
Muziejų naktis Jono Basanavičiaus gimtinėje: tautos patriarcho meilės istorija atgims po žydinčiu kaštonu
Lietuvos himno tėvynėje: iki vidurnakčio truksianti muziejų naktis


gegužės 18, 2019


Kitos naujienos

Home buttonAtgal