Medalininkų stovykloje pristatytas Vienuoliktosios respublikinės medalių trienalės katalogas

 
 

Jau 35-ąjį kartą Telšiuose vykusioje Tarptautinėje medalio ir mažosios skulptūros kūrėjų stovykloje tradiciškai dalyvavo ir Lietuvos nacionalinis muziejus. Numizmatikos skyriaus vyresniosios muziejininkės Regina Ablėnienė ir Rūta Kuodytė per tris stovyklos dienas daug bendravo su medalininkais, lankė kūrėjų dirbtuves, o iškilmingo stovyklos uždarymo renginio metu pristatė neseniai muziejaus išleistą Vienuoliktosios respublikinės medalių trienalės katalogą.

Katalogas išleistas 2016 m. pabaigoje – 2017 m. pradžioje vykusios parodos pagrindu. Joje tuomet dalyvavo trisdešimt Lietuvos ir viena Ukrainos dailininkė; menininkai savo darbuose aktualizavo visuomenės gyvenimo reiškinius ir įvykius, įamžino žymius žmones. Prie katalogo išleidimo ženkliai prisidėjo ir parodoje savo darbus pristačiusi Lietuvos monetų kalykla.

Nuo 1984 m. vykstančios respublikinės medalių trienalės kas trejus metus visuomenę supažindina su naujausiais Lietuvos dailininkų sukurtais darbais. Didelė dalis trienalėse eksponuojamų medalių yra sukuriama būtent medalio kūrėjų stovyklose.

Respublikinė medalių trienalė Lietuvos nacionaliniame muziejuje 2016 m. buvo surengta pirmą kartą.

liepos 23, 2019


Kitos naujienos

Home buttonAtgal