Kultūros naktis


Kultūros naktis

Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniai Vilniaus gynybinės sienos bastėja ir Kazio Varnelio namai-muziejus dalyvauja birželio 17 d. vyksiančioje Kultūros naktyje.

Programa

Vilniaus gynybinės sienos bastėja (Bokšto g. 20)
18:00–01:00 val.
Bastėjoje vėl gyvena Baziliskas

Kas valandą kviečiame dalyvauti ekskursijose su mūsų ekskursijų vadovais, kurių metu supažindinsime su Vilniaus gynybinės sienos ir bastėjos istorija.
XV a. pabaigoje – XVI a. pradžioje besikurianti centralizuota Rusijos valstybė ėmė kelti grėsmę Lietuvai. Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras (1492–1506), tenkindamas Vilniaus gyventojų prašymą, 1503 m. privilegija liepė išmūryti miesto gynybinę sieną. 1522 m. gynybinės sienos statyba buvo baigta. Joje buvo įrengti penkeri vartai, bet jau XVII a. pradžioje sienoje buvo dešimt vartų ir du gynybiniai bokštai. XVII a. pirmojoje pusėje prie gynybinės sienos, Bokšto kalne, buvo pastatyta bastėja – įtvirtintas žemių ir mūro gynybinis fortifikacinis statinys, susidedantis iš bokšto, pasaginės dalies, skirtos artilerijai, ir juos jungiančio tunelio. Manoma, kad ją suprojektavo karo inžinierius Frydrichas Getkantas.
Ikonografinė medžiaga atskleis to meto gynybos ypatumus, o eksponuojamos patrankos – ginkluotės specifiką. Ekskursijos pabaigoje jūsų lauks bastėjos mitinė būtybė – Baziliskas. Pasakojama, kad dvikojį slibiną su gaidžio galva primenanti būtybė žmogų užmušdavo savo žvilgsniu ir surydavo. Apžvalgos aikštelėje galėsite stebėti naktinio Vilniaus panoramą.
Lankymas tik užsiregistravus į ekskursiją.
Registracija baigta.

Kazio Varnelio namai-muziejus (Didžioji g. 26)
18:00–24:00 val.
Paslaptingas būties švytėjimas

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų dailininkų Algirdo Steponavičiaus (1927–1996) ir Birutės Žilytės (g. 1930 m.) kūrinių paroda. Šie menininkai daugeliui žinomi kaip vaikiškų knygų iliustruotojai ir „Nykštuko“ kavinės Vilniuje freskų kūrėjai.

birželio 17, 2016 | Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Kazio Varnelio namai-muziejus


Kitos naujienos

Home buttonAtgal