Kovo 11-osios piešinių konkursas: darbų sulaukta dvigubai daugiau nei pernai

 
 

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Vinco Kudirkos muziejus jau aštuntą kartą organizavo mokinių meninės kūrybos konkursą „Kovo 11-oji“, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Mokiniai savo darbus, atskleidžiančius Kovo 11-osios prasmę, galėjo siųsti du mėnesius. Per tą laiką gauta 810 darbų, dvigubai daugiau nei pernai.

„Konkurse dalyvavo mokiniai nuo šešerių iki aštuoniolikos metų, piešinių sulaukėme iš įvairių mokymo įstaigų: meno mokyklų, vaikų namų, socializacijos ir daugiafunkcių centrų. Smagu, kad šiemet konkursu susidomėjo net 167 mokyklų mokiniai“, – sakė Vinco Kudirkos muziejaus vedėja Irena Zinkevičienė.

Pasak muziejaus vedėjos, kaip ir kasmet vaikai piešiniuose vaizduoja Lietuvos simbolius ar per ilgus metus jais tapusius objektus – trispalvę, Vytį, Gediminaičių stulpus, Televizijos bokštą, bet populiariausia išlieka Gedimino pilis.

Jaunųjų menininkų darbus vertino Lietuvos nacionalinio muziejaus dailininkų komisija. Iš keturiasdešimties geriausių darbų komisija atrinko penkis laureatus. Keturių iš jų piešiniai bus atspausdinti kaip atvirukai, o pagrindinio nugalėtojo darbas bus išleistas kaip plakatas.

Mokinių meninės kūrybos konkurso „Kovo 11-oji“ laureatai bus apdovanoti kovo 10 d. 12 val. Vinco Kudirkos muziejuje (Kudirkos Naumiestyje). Renginio metu bus galima apžiūrėti ir mokinių piešinių parodą, svečių laukia Vinco Kudirkos gimnazijos moksleivių koncertas.

Plakato konkurso laureate pripažinta Kamilija Eitutytė (Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija), o gražiausių atvirukų autoriais pripažinti Giedrė Kvecytė (Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija), Urtė Reivytytė (Kauno rajono Karmėlavos Balio Buračo gimnazija), Nerija Daukintytė (Kuršėnų meno mokykla), Adomas Žabarauskas (Šiaulių kūdikių namai).

Dar penkiolika moksleivių buvo apdovanoti paskatinamaisiais prizais.

Visus konkurso dalyvius, taip pat juos paruošusius mokytojus sveikiname su Kovo 11-ąja ir dėkojame už dalyvavimą konkurse.

kovo 10, 2017 | Vinco Kudirkos muziejus, Kudirkos Naumiestis


Kitos naujienos

Home buttonAtgal