Indija Lietuvos nacionaliniame muziejuje


Indija Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Go Vilnius kviečia į indiškas atostogas Vilniuje! Birželio 19-21 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje pamatykite taikiausią ginklą, atnešusį Indijai laisvę. Tai – charkha, indiškasis verpimo ratelis, tapęs Indijos pasipriešinimo prieš Britų imperiją simboliu. Jis buvo ir Indijos nepriklausomybės kovotojo Mahatmos Gandžio (Mahatma Gandhi) įvaizdžio dalis.

Verpimo ratelį jis, boikotuojant britišką produkciją, demonstratyviai naudojo kaip pavyzdį, rodantį, jog rūbus galima pasigaminti ir pačiam.

Pasinaudokite itin reta proga ir muziejuje išvysite ypatingą indišką verpimo ratelį – Indijos Respublikos dovaną Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui. Ratelis 2001 m. Lietuvos prezidentui buvo padovanotas jo oficialaus pirmojo valstybinio vizito Indijoje metu.

Įdomu tai, kad dabartinėje Indijos vėliavoje yra pavaizduotas ratas. Istorija liudija, jog viename iš pirminių valstybinės vėliavos variantų iš tiesų buvo pavaizduotas visas verpimo ratelis, tik vėliau jis buvo pakeistas į dharmos ratą.

Eksponatą galima pamatyti nemokamai, atvykus į Lietuvos nacionalinį muziejų (Arsenalo g. 1). 

birželio 19, 2020 - birželio 21, 2020 | Naujasis arsenalas, Arsenalo g. 1


Kitos naujienos

Home buttonAtgal