Edukaciniai užsiėmimai su Lietuvos grafikos ir kaligrafijos meistrais


Edukaciniai užsiėmimai su Lietuvos grafikos ir kaligrafijos meistrais

Kazio Varnelio namai-muziejus kviečia į susitikimus su Lietuvos grafikos ir kaligrafijos meistrais – Donata Porvaneckaite, Virginija Kalinauskaite, Daliute Ivanauskaite ir Albertu Gursku. Susitikimai-edukacijos yra muziejuje šiuo metu veikiančios parodos „Šiuolaikinė Lietuvos kaligrafija“ dalis ir vyks kas trečią šeštadienį.

Vasario 15 d. 12 val. Piešinių kūrimas kaligrafinėmis priemonėmis

Edukacija-susitikimas su Virginija Kalinauskaite – žinoma Lietuvos grafike, iliustratore, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytoja. Kalinauskaitė – piešinio virtuozė, gyvą, drąsią liniją gebanti meistriškai derinti su subtiliais spalviniais niuansais ir skirtingomis grafikos technikomis. Jos sukurti personažai patraukia ryškiu charakteriu, o neretai ir subtiliu humoru. Autorė dažnai dalyvauja vietinėse bei tarptautinėse parodose. Jos darbų turi įsigijęs Lietuvos dailės muziejus bei privatūs kolekcininkai.

Kaligrafijos įrankiai, tokie kaip smaili geležinė plunksna, kirsta plunksna, kaligrafiniai teptukai ir kt., gali būti skirti ne tik rašyti kaligrafiškai, bet ir piešti. Toks piešimas buvo labai populiarus Europoje, ypač nuo 17 a. pabaigos. Piešiniais buvo puošiamos vinjetės, apipavidalinami įvairūs sveikinimai – čia augaliniai motyvai puikiai derėjo su paukščių, fantastinių grifų, riterių figūromis. Kaligrafijos meistrai buvo kuo tikriausi virtuozai, iš jų plunksnų, regis, be jokio vargo ir pastangų gimdavo lengvi kaligrafinių piešinių ažūrai. Senųjų meistrų menas, įgijęs tam tikrų šiuolaikinio meno bruožų, yra itin mėgiamas kaligrafijos meistrų ir šiandien. Kaligrafiniu piešimu galima kurti iliustracijas, praturtinti pačią kaligrafiją, puošti inicialines raides ar jungti kaligrafiją su piešiniu, taip popieriuje sukuriant įtaigų, gyvą vaizdą.

Kitų susitikimų programa:

Kovo 7 d. 12 val. susitikimas su Daliute Ivanauskaite.

Kovo 28 d. 12 val. susitikimas su Albertu Gursku.

Interesantų amžius neribojamas, tačiau dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome iš anksto registruotis el. paštu k.varnelio.muziejus@lnm.lt

Numatoma trukmė – 1,5 val.

Kaina – 2 Eur

kovo 7, 2020 - kovo 28, 2020 | Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26


Kitos naujienos

Home buttonAtgal