Bastilijos paėmimo šventė vaikams | Prancūziškos atostogos Vilniuje


Bastilijos paėmimo šventė vaikams | Prancūziškos atostogos Vilniuje

Ar kada susimąstėte, jog tiek Prancūzijoje, tiek ir Lietuvoje galite atrasti savo istorija ir paskirtimi besisiejančių kultūros paveldo objektų? Štai Vilniaus gynybinės sienos bastėja liepos 12-ąją mini sukaktį, kai bastėjos mūruose pirmą kartą buvo atidarytas muziejus. Na, o liepos 14-ioji – nepaprastai svarbi diena visai Prancūzijai, švenčiančiai eilinių žmonių pergalę prieš absoliutizmą ir tironiją. Prieš 3 amžius šią dieną buvo išlaisvinti paskutiniai kaliniai iš Paryžiaus Bastilijos tvirtovės.

„Bastėja“ ir „bastilija“ yra ne tik panašiai skambantys žodžiai. Šių dviejų tvirtovių istorija taip pat nusėta reikšmingų panašumų. Popietės metu sužinokite daugiau apie šių statinių panašumus ir susipažinkite su lietuviškosios bastėjos istorija ir reikšme Vilniaus miestui. Atvykite su vaikais, kurie čia tikrai nenuobodžiaus. Mažieji popietės dalyviai ne tik klausysis ekskursijų vadovo pasakojimo, bet ir ieškos bastėjos ir bastilijos tvirtovių skirtumų bei panašumų, patys pasigamins Prancūzijos ir Lietuvos vėliavėlių.

Po užsiėmimo galėsite pasigrožėti Vilniaus panorama nuo bastėjos terasos. Įsimetę minkštą pleduką, skanų sumuštinį bei vaisvandenių, galėsite net surengti nedidelę iškylą.

Šventė yra Go Vilnius organizuojamų prancūziškų atostogų Vilniuje programos dalis.

Kada? Liepos 18 ir 19 d. 14 val.

Kur? Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje, Bokšto g. 20

Kaina? Įsigijusiems muziejaus lankymo bilietą – renginys nemokamas

Kas dar? Būtina išankstinė registracija: spausti čia (nuoroda)

liepos 18, 2020 - liepos 19, 2020 | Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Bokšto g. 20/18


Kitos naujienos

Home buttonAtgal