Baltijos kelias ten, kur prasidėjo: patirkite šio įvykio jausmą ir gaukite autentišką ženklelį

 
 

Praėjus trisdešimčiai metų po Baltijos kelio Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia sugrįžti ten, kur viskas prasidėjo: Gedimino pilies bokštas buvo ta vieta, kur žmonės ėmė jungtis į gyvą grandinę, nusidriekusią nuo Vilniaus iki Talino.

Rugpjūčio 23 d. kviečiame prisiminti ir patirti  šio įvykio istoriją interaktyvioje instaliacijoje ir gauti unikalų to meto suvenyrą – autentišką prieš 30 metų pagamintą ženkliuką, kurį segėjo ir Baltijos kelio dalyviai.

Interaktyvi instaliacija „Pajausk mūsų laisvę“

Specialiai Baltijos kelio 30-mečiui Lietuvos nacionalinis muziejus sukūrė interaktyvią instaliaciją „Pajausk mūsų laisvę“. Ji leis kiekvienam lankytojui bent trumpam tapti Baltijos kelio dalyviu: vieniems ši instaliacija atgaivins prisiminimus, o kitiems leis pajausti anuomet tvyrojusią dvasią, išgirsti to laiko dainas ir sužinoti dalyvių istorijas. Viskas, ką reikės padaryti, tai susikibti rankomis ir tokiu būdu tapti instaliacijos dalimi. Visą dieną lankytojai bus kviečiami ne tik įsiamžinti jos fone, bet ir palikti savo prisiminimą, įspūdžius, padėką Baltijos kelio dalyviams virtualioje galerijoje.

Potyrius sustiprins ir šio įvykio istoriją perteikti padės Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejų bendrai parengtas pasakojimas – virtuali paroda „Už mūsų laisvę“. Į vieną pasakojimą surinkti trijų Baltijos šalių muziejų dokumentiniai ir fotografiniai liudijimai atspindi už nepriklausomybę kovojusių šalių stiprybę, pasitikėjimą ir vietą Europos istorijoje.

Lankytojų lauks dovana – autentiškas Baltijos kelio liudininkas

Minint Baltijos kelio 30-metį, apsilankiusieji Gedimino pilies bokšte gaus dovanų – Lietuvos nacionalinis muziejus pasidalins autentiškais, prieš 30 metų sukurtais Baltijos kelio ženkleliais, kuriuos anuomet pagamino, o dabar muziejui perdavė tuometinio Liaudies vartojimo prekių gamybos kooperatyvo nariai. Istoriniais tapę ženkleliai – jų buvo pagaminta daugiau nei 100 tūkst. – tuomet išplito po visas tris Baltijos šalis. Ženkleliai išsiskyrė drąsiu dizainu – juose vaizduojamos visų trijų valstybių vėliavos, geografinė teritorija, o valstybių pavadinimai užrašyti originalūs, be tais laikais šalia rašytų papildomų raidžių „TSR“.

Ženkleliai paliko savo žymę Baltijos kelyje: artėjant šiai akcijai ir neturint kitos, specialiai Baltijos keliui skirtos atributikos, beveik 80 proc. kooperatyve pagamintų ženklelių buvo perduota Lietuvos Sąjūdžio būstinėms, per kurias pasiekė akcijos dalyvių rankas.

Paskutiniai anuomet neišdalinti ženkleliai, kurių buvo likę apie 5 tūkstančius, minint jubiliejinę Baltijos kelio sukaktį, bus padovanoti Gedimino pilies bokšto lankytojams. Atnaujinimas: ženkleliai bus dalinami ir šeštadienį.

Visą penktadienį nuo 10 iki 21 val. Gedimino pilies bokštas bus lankomas už šventinę bilieto kainą – 2 eurus suaugusiesiems ir 1 eurą vaikams, studentams, senjorams.

Mintys apie Baltijos kelią – laiko kapsulėje

Rugpjūčio 23 d. Gedimino kalno papėdėje, prie Mindaugo paminklo, visą dieną vyks Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuotas renginys „Ateities banga“, kuris sieks atskleisti jaunimo organizacijų, susikūrusių jau atgavus nepriklausomybę, pastangas puoselėti ir branginti jiems iškovotą laisvę.

Muziejus šio renginio metu kvies visus norinčius, o ypač nepriklausomybės metais gimusį jaunimą, palikti savo pėdsaką Baltijos kelio 30-mečiui skirtoje laiko kapsulėje. 50-ties metrų ilgio popieriaus lape bus galima užrašyti, nupiešti ar kitaip įamžinti jausmus, kuriuos sukelia Baltijos kelias. Pasibaigus renginiui laiko kapsulė atguls muziejaus fonduose, kur bus saugoma ateinančius dešimtmečius ir vėliau rodoma ateities kartoms.


 

rugpjūčio 23, 2019 | Naujasis arsenalas, Arsenalo g. 1; Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5


Kitos naujienos

Home buttonAtgal