Atnaujinta paroda „Naujausi Lietuvos archeologijos atradimai“

 
 

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje (Bokšto g. 20/18) galima aplankyti atnaujintą parodą „Naujausi Lietuvos archeologijos atradimai“.

Lietuvos nacionalinio muziejaus parengtoje parodoje pristatomi radiniai iš paskutinių 15 metų archeologinių tyrimų Lietuvoje. Į parodą pateko radiniai, reprezentuojantys akmens, bronzos, ankstyvojo ir vėlyvojo geležies amžius, taip pat Romėniškąjį laikotarpį.

Atskirai vertėtų paminėti parodoje eksponuojamus radinius, pareikalavusius ilgų metų kruopštaus restauratorių darbo. Tai žemaičių moterų įspūdingos galvos puošmenos – žalvario grandelių kepurėlės iš Bikavėnų (Šilutės r.) ir Žvilių (Šilalės r.) kapinynų bei liepos žievės kibirėlis, aptiktas buvusiame Lieporių (Šiauliai) gyvenvietės mediniame šulinyje. Jo pirminį vaizdą puikiai papildo pačios archeologės pagaminta rekonstrukcija.

Naujos archeologinės informacijos suteikė pastarojo meto tyrimai miestuose ir piliavietėse. Parodoje eksponuojami įdomesni ir įspūdingesni juvelyriniai dirbiniai iš Vilniuje ir Trakuose vykdytų archeologinių tyrimų. XVI–XVII amžiaus ginklų kolekciją papildė nekasdieniai radiniai iš Vilniaus miesto ir Dubingių ežero.

Kaip archeologų ir restauratorių bendro darbo rezultatas parodoje taip pat pristatomi stalo ir virtuvės indų bei įrankių komplektai, įdomūs ir nematyti gamybos priemonių ir brokuotos produkcijos radiniai iš tyrinėtos pypkių dirbtuvės Kalvarijų gatvėje Vilniuje, taip pat XIV–XIX amžiaus spynų ir raktų rinkinys iš įvairių Vilniaus vietų.

| Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Bokšto g. 20/18


Kitos naujienos

Home buttonAtgal