Kazio Varnelio namuose-muziejuje atidaroma „Knygos meno“ paroda

 
 

Lapkričio 9 d. Kazio Varnelio namuose-muziejuje atidaryta „Knygos meno“ paroda, parengta bendradarbiaujant su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Parodoje pristatomi Dizaino fakulteto grafinio dizaino specialybės studentų darbai.

Kaip sako Kazio Varnelio namų-muziejaus vedėja Daliutė Ivanauskaitė Kezienė, parodos erdvė pasirinkta neatsitiktinai: menininkas ir bibliofilas Kazys Varnelis leidinių apipavidalinimui, knygos dailininko raiškai skyrė ypatingą dėmesį.

„Kazio Varnelio bibliotekoje rasime ne vieną autorinę meninę knygą, taip pat klasikinių literatūros kūrinių, išsiskiriančių pasaulinio garso dailininkų iliustracijomis bei meniškais įrišimais“, – teigia Kazio Varnelio namų-muziejaus vedėja.

Parodoje eksponuojami skirtingų kursų studentų darbai. Čia galima išvysti, kaip per studijų metus gilinamasi į iliustracijos kūrimo subtilybes: ieškoma savito stiliaus, kuriami originalūs personažai, nagrinėjama vaizdo ir teksto santykio svarba.

Pirmojo kurso darbai dar gana paprasti: kuriamas pirmas nesudėtingas knygos maketas, iliustracijas bandoma derinti su tekstu. Antrojo ir trečiojo kurso darbai brandesni, didesnės apimties. Kūrybinių dirbtuvių metu perpratę popieriaus marginimo (marmuravimo) techniką, išmokę susiūti lankus, padaryti kietą viršelį ir apskaičiuoti knygos nugarėlę, studentai demonstruoja gebėjimus ne tik savarankiškai maketuoti, bet ir sukurti knygą nuo pirmųjų žingsnių iki galutinio produkto.

Ekspozicijoje pristatomi ir leidinių specializacijos baigiamieji darbai – studentų iliustruotos bei apipavidalintos vaikams ir suaugusiesiems skirtos įvairaus pobūdžio knygos. Čia rodomos komiksų iliustracijos, autorinės knygos su pačių kurtais tekstais.

Drąsūs, originaliais spalviniais ir kompoziciniais sprendimais pasižymintys darbai rodo studentų kūrybiškumą, būdingo braižo paieškas, išbandomas naujas technikas. Studentų kūriniai ne tik atliepia pagrindinę K. Varnelio domėjimosi sritį – tai gyvybingos knygos meno tradicijos ir talentingos jaunosios kartos liudijimas.

Paroda Kazio Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, Vilnius) veiks nuo lapkričio 9 iki sausio 6 dienos.

lapkričio 9, 2018 - vasario 28, 2019 | Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26


Kitos naujienos

Home buttonAtgal